Ave Nahkur Lehmatüdrukutega

Kevadine reis Lehmatüdrukutega ja Ave Nahkur maajuttudega

Lehmatüdrukud, ehe elu maal, kultuur, Ave Nahkur – tõeliselt mõnus elamus!

Käisime eelmine nädalavahetus nautimas imeilusat päeva Harjumaal ning külastasime „Meie küla eitesid“. Keda?! Just nimelt – meie küla julgeid ja ettevõtlikke eitesid, kes veavad elu väljaspool Tallinna Anijas. Viisime Soome külalised nimega „Lehmatüdrukud“ vaatama, kuidas ehedad ning küpsed Eesti naised panevad rattad veerema, mõisa õitsema ja Anija kogukonna elama. Ning kogemus oli suurepärane.

Bus ride from Tallinn with Cow Girls, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜSpring - isn´t it nice, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜJoy from painting your cup, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜFrog and Cow girl, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜSelf made cup, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜ

Tuju oli sama ilus kui päikseline ning soe kevadpäev, mis saatis meid terve reisi. Meie Lehmatüdrukud saabusid rõõmsa meelega ning täis energiat avastada Eestimaad väljaspool Tallinna. Kuna ühel külalisel oli ka 60´s juubel, siis paluti meilt eelnevalt täita üks salasoov – soov kohtuda päris õige lehmaga. Ja kuidas me saakski ära öelda oma külalistele, eriti veel nii omamoodi sooviga – meie eesmärk ongi pakkuda oma klientidele võimalusi luua koos toredaid mälestusi, mida aastaid hiljemgi soojalt meenutatakse. Siiski, ainult üks külalistest oli kursis, et viime naised kohtuma päris lehmaga. Ave Nahkur ja Raudoja kõrtsitalu külastatud, kus üks vapper naine sai oma tassimaalile kurikuulsa Ave lehma, ning elevus rinnus… sõitsimegi kõrvalteele metsade vahele. Endalegi oleks selline kõrvalepõige tundunud kummaline ja nägime, kuidas elevus naiste keskel aina kasvas.

Parkisime oma bussi ühe väikese talu hoovi ning esimese asjana tervitas meid aia peal armas 80-aastane memmeke, kes kanu teelt eemale ajas. Lehmatüdrukutel polnud õrna aimugi, et sõna „lehma tüdrukud“ saab elus lehmaga kohtumise läbi uue tähenduse. Memm viis meid huvitavaid jutte elust maal, Farm owner and Cow Girl, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜnõukogude ajast, küüditamisest pääsemisest jms rääkides lähemale imepisikesele ja laudale mitteomaselt puhtale majakesele. Üks hetk kuulsime nõudlikku ammumist, mis pani meie külalised südamest ning pikalt naerma. Lehmad-oh-lehmad, küll nad olid lõbus vaatepilt – ausalt. Muuhulgas saime pilgu peale visatud ka kodustatud laglele nimega Tudu, kes alguses küll pelgas meid, kuid hiljem huviga aia kaugemast nurgast jälgis. Külalised rahul, naer saatmas bussisõitu, läksime edasi tutvuma Anija mõisa eestvedaja Margitiga, kellel oli palju põnevaid jutte elust kohalikus kogukonnas. Kuidas muidu oleks teada saanud, et Anija on noortele ja vanematele peredele nii kutsuv oma kultuurisündmuste, kogukonna ning eluga, et näidatakse välja aina rohkem huvi kolida võimalustemaalt Tallinnast ära õdusasse Anijasse.

Päev veeres hommikust õhtusse kiirelt – kuigi reisi jooksul oli mitmeid kohti, mida külastasime lisaks Ave Nahkur ja Raudoja kõrtsitalule, talule, Anija mõisale, tundus päev Lehmatüdrukute meelest mõnusalt tihe, kuid piisavalt rahulik, et jõuaks kõike nautida nii nagu peakski. Sellist tööd tehes on hea leida kinnitust oma seisukohale, et reisimine rikastab vaimu, pakub rõõmu ja annab energiat, mis viib edasi. Suur aitäh ka teile, armsad Lehmatüdrukud, et tegite tööpäeva meie jaoks mõnusaks väljasõiduks. Järgmise korra ning uute üllatusteni! :)

Here we come, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜReal tea time, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜJolly Cow Girls, photography by Els Bobkov, Accessible Baltics OÜ

 

Kogu pildigalerii reisi kohta leiad siit.

Hakka meie sõbraks Facebookis, et hoida end kursis meie järgmiste seiklustega!