Meie suurepärane, südamlik, armas loodusgiid by Marion BobkovRannakülade maitsed by Marion BobkovOn mida meenutada by Marion BobkovVäärikas Vanalinn by Marion BobkovViimsi Rannarahva muuseum by Viimsi Rannarahva muuseumEesti suurmeeste radadel by Marion BobkovEesti meri ja päikeseloojang by Eha KäguRannarahva unustatud lugude radadel

Kontrastid, mis paeluvad ning mälestused, mis on ja jäävad – põhjused, miks inimesed Eestisse tulevad ning edaspidi teisigi kaasa võtavad. Eestlaste taust ja eestluse kujunemine läbi aegade, ka rannarahva aegade, on ideaalseid näiteid nende vaimu jõust, isepäisusest ja ellu jäämisest nii pisikese rahvusena. Eestlaste 20. sajandi ajalugu on värvikas, ümberkirjutatud ja õpetatud vähemalt kolme erineva režiimi poolt. On vältimatu mitte tutvustada reisihuvilisele keskaegse Tallinna pärandit, kui siia juba jõutud. Samas ühekülgne ja kaasaegset elu-olu vähekõnetav, kui sellega piirdutakse.

Viimsi – Eesti omavalitsuste kuldne vald. Siia on omale kodud rajanud suur osa Eesti edukamatest. Lahesopi vastaskaldal terenduv linna kaunis siluett tuletab valla elanikkonnale siiski alati meelde, et nad pole tallinlased. Kuid viimsikad on selle üle uhked, sest oma identiteedilt peavad neist paljud end rannarahvaks veel tänapäevalgi. Lisaks, Viimsit võib pidada kodukohaks mitmetele Soomeski tuntud Eesti suurmeestele – president Lennart Merile, kindral Johan Laidonerile jt.

Viime Sind avastama Eesti rikkaimat piirkonda, Viimsi poolsaarel paiknevat ajaloolist ning  kaasaegset Viimsit, kus käsikäes tulevikuga on edukalt osatud hoida ka minevikku. Külastatakse Pringi rannaküla, et teha tutvust Eestimaa rannarahva valusa, kuid põneva elu-oluga läbi sajandite. Muuseumi kuraator jutustab lugusid Läänemeresoome kaubanduslikust kõrgajast, randluse hiilgeaegadest, salakaubavedamisest, mille tingis Soome kuiv seadus ning elust Nõukogude piiritsoonis. Osa saadakse ka rannarahva toidukultuurist, mida iseloomustavad lihtsad ja värsked maitsed – saame käe valgeks ka ise kohapeal ühiselt maitsvaid ajaloolisi toite valmistades.  Põnevat pärandit, mida oma külalistega jagada, siinsetel inimestel jagub – tule ja naudi ka ise!

Paketi hind inimesele alates 157 eur/päev.

Hinnas sisaldub:

 • Reisisaatja
 • Kohalikud giidid
 • Majutamine kahekohalistes tubades
 • Toitlustamine (kaks hommikusööki, kaks lõunasööki, kaks õhtusööki)
 • Transport kohapealseks  ringiliikumiseks (väikebuss, vajadusel kohaldatud väikebuss)
 • Ekskursioonid Tallinna vanalinnas ja Viimsis
 • Teletorni külastus
 • Hotelli veekeskus
 • Bussijuhi majutus, toitlustamine

Lisatasu eest:

 • Erivajadustele kohandatud seltskonnatantsud juhendajaga
 • Majutus üheses toas
 • Spaa teenused
 • Lõunasöök kolmandal päeval (võimalus tellitud toitlustamine, einepakk)

Toote koostamisel on silmas peetud reisi sobivust liikumisraskustega, krooniliste haiguste, füüsilis(t)e ja vaimse(te) erivajadus(t)ega inimes(t)ele, rasedatele, vanuritele. Et muuta reisielamust veelgi nauditavamaks,  haarake kaasa ka oma sõbrad ning pere.

Lisainfo saamiseks võtke julgelt ühendust – KONTAKTID.

Reisi broneerimiseks või hinnapakkumise saamiseks palume täita alljärgnev vorm. Vastame Teile 2 tööpäeva jooksul.

Juhime tähelepanu, et lisavalikuna tellitavad teenused nagu majutus üheinimese toas, terapeutilise iseloomuga paketivälised ravid ja hoolitsused, abivahendid, transport grupist lahus liikumiseks, grupist lahus toitlustamine, kultuuriürituste piletid muudele üritustele kui programmis ettenähtud, ei ole reisipaketi osa ning reisile eelnevalt tuleks need broneerida ning tasuda.

NB! Pakett ja selle sisu on Accessible Baltics OÜ intellektuaalne vara.

Turvakood:
security code
Palun sisesta turvakood:

Kinnita

 

(*) Lisateenused ei ole standard paketi hinda lisatud. Lisateenustega tutvumiseks palun külastage rubriiki MEIE ERIPÄRA.